Hakkımızda

Hakkımızda

1979 yılında kurulan Detaş A.Ş, aydınlatma projeleri, elektrik malzemesi toptan satışı, prefabrik yapıları, inşaat, alt yapı, üst yapı ve enerji işleri konusunda faaliyet göstermektedir.

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektöre hizmet veren Detaş A.Ş, ivmesini bünyesinde yer alan profesyonel yönetici kadrosu ve deneyimli teknik personelinden alarak organizasyon ve çalışmalarını sürdürmektedir. Uzman kadro, üstün donanım ve güçlü finansal yapısıyla, prensipleri dürüstlük ve güvenilirlik olan Detaş A.Ş sektörde saygın bir yer elde etmiştir.

Güneş enerji santralleri ve Bio enerji santralleri ile çevreye olan duyarlılığını ortaya koyan Detaş A.Ş’nin diğer önde gelen faaliyet alanları aydınlatma, prefabrik yapılar, hastane, kara yolu, alt geçit, köprü, tünel, sulama, artıma tesisi, taşkın koruma, demir yolu, bina, konut, okul ve oteldir.

Detaş A.Ş çatısı altında olan İzmir Banaz’daki fabrika, prefabrike konut, şantiye binaları, sosyal tesisler, hastane, okul, ofis, yaşam konteynerleri ve çelik konstrüksiyon yapılar üretmektedir.

Detaş Prefabrik Yapı Sistemleri üretim tesislerinin kapasitesi;

ÜRÜN

MİKTAR

Prefabrik yapılar

15000 m²

Modüler konteyner

500 adet

Demonte konteyner

300 adet

Hafif çelik yapılar

7000 m²

Ağır çelik fabrika binaları

5000 m²

Rulo halinde fabrikaya getirilen galvaniz saçlar, Rollfrom makinelerinde istenilen ölçülerde profil haline getirilmektedir. Üretimde kullanılan tüm metal aksam tamamen galvaniz olup paslanmazlık özelliğine sahiptir. Binanın, kurulacak olduğu bölgenin iklim şartları göz önüne alınarak statik hesaplamaları yapılmaktadır. Bu hesaplamalar sonucunda üretim, galvaniz profil ve kaynaksız yapı teknolojisi kullanılarak yapılmaktadır. Konteyner imalatında kullanılan malzemelerin tamamı galvaniz olup tek parça ve demonte olarak üretilmektedir.

Detaş A.Ş prefabrik yapılar Almanya, Türkmenistan, Kuzey Afrika, Irak, İran, Azerbaycan, İngiltere, Libya, Tacikistan, Romanya, Sudan, Bulgaristan, Nijerya, Suudi Arabistan, Ukrayna, Gürcistan dâhil dünyanın birçok ülkesinde varlığını sürdürmektedir.

Ayrıca Detaş A.Ş, patentli aydınlatma direkleri de üretmektedir. Çağdaş kurumsal değerlere sahip olan Detaş A.Ş, bulvar, alt geçit ve park aydınlatmaları, dekoratif bina dış cephe aydınlatmaları ve profesyonel LED aydınlatma projeleri de yapmaktadır.

Kamusal ve özel olarak yüklendiği sorumlulukları noksansız olarak yerine getirmeyi ilke edinen Detaş A.Ş, yurt dışı yatırımlarına yönelik çalışmalar da yapmaktadır. Detaş A.Ş, konusunda tecrübeli, dinamik ve çalışkan kadrosuyla müşteri odaklı çalışan, sürdürebilir başarı ile pazar payını artırarak geleceğin modern yapı ve projelerinde söz sahibi, sektörün tercih edilen bir firmadır.